Aktualności

Aktualności

          • Spotkanie z policjantem

          • W dniu 24.06.2026 w naszej szkole, odbyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszem Policji
            z Wydziału Prewencji ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii – starszym sierżantem Eweliną Rzeszut.Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji.

            Pani funkcjonariusz, przypomniała zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach oraz podczas poruszania się po drogach. Zwróciła również uwagę na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi, korzystaniem z Internetu oraz odpowiedzialnym zachowaniem w czasie wolnym. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając pytania i dzieląc się swoimi doświadczeniami.

            Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości uczniów w zakresie bezpiecznego spędzania wakacji i unikania sytuacji niebezpiecznych.

          • Gotowi na nowe wyzwania!

          • W piątkowe popołudnie, 19 czerwca, w obecności Pani Dyrektor, nauczycieli oraz Rodziców odbyła się wyjątkowa uroczystość zakończenia pierwszego etapu edukacyjnego przez uczniów klasy III. Program artystyczny pt. „Nasza mała – wielka historia” stał się piękną podróżą przez trzy lata wspólnej nauki, odkrywania świata, zawierania przyjaźni i przeżywania wielu niezapomnianych chwil.

            Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wspominały najpiękniejsze wydarzenia z kolejnych klas, przypominając wycieczki, uroczystości, wspólne działania oraz codzienne szkolne radości.

            W niezwykle ciepłych i poruszających słowach podziękowały również Pani Dyrektor, nauczycielom oraz wychowawcy za trzy lata troski, wsparcia, cierpliwości i serca wkładanego każdego dnia w ich rozwój
            i wychowanie. Dla rodziców wykonały ozdobne ramki ze swoimi portretami, a dla wychowawcy oryginalne upominki - albumy pełne zdjęć, wspomnień i życzeń oraz wyjątkowy obraz z odbiciami  dziecięcych dłoni, które na zawsze pozostaną cenną pamiątką.

            Druga część spotkania  upłynęła w serdecznej i radosnej atmosferze. Pod szkolną altaną odbył się rodzinny grill, były wspólne zabawy, rozmowy a nawet mecz piłki nożnej i siatkowej. Nie zabrakło również pysznego tortu, który stał się słodkim zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia.

            Z całego serca dziękuję Rodzicom za trzy lata życzliwej współpracy i zaufania, a Dzieciom za to, że mogłam towarzyszyć im w tej niezwykłej podróży, obserwować jak dojrzewają i odważnie wkraczają w kolejny etap szkolnej przygody. Szczególne podziękowania kieruję również do Pani Natalii – nauczyciela współorganizującego kształcenie – za wspólne tworzenie przestrzeni, w której każde dziecko mogło wzrastać, odkrywać swoje talenty i czuć się ważne.

            „Nasza mała – wielka historia” dobiegła końca, ale wspomnienia pozostawione w sercach pozostaną na zawsze. Dziękuję, że mogłam być częścią tej historii.

            Wychowawca: Elżbieta Głaz

          • Od podskoków do wspomnień z dzieciństwa – relacja z wycieczki klasy VI, VII i VIII do Rzeszowa

          • To był dzień pełen pozytywnych emocji! Uczniowie klas 6, 7 oraz 8 wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa, łącząc potężną dawkę aktywności fizycznej z sentymentalną podróżą w świat kultowych animacji. Program idealnie połączył to, co młodzież lubi najbardziej: ruch, zabawę i świetne towarzystwo.

            Pierwszym punktem naszej rzeszowskiej przygody był Park Trampolin. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorów, nasi uczniowie ruszyli do testowania swoich możliwości.

            Sala natychmiast wypełniła się energią. Przez dwie godziny starsze klasy udowadniały, że grawitacja dla nich nie istnieje! W programie znalazły się:

            • Wymagające akrobacje i salta na profesjonalnych trampolinach,
            • Zacięte mecze w strefie zbijaka,
            • Skoki do basenów z miękkimi gąbkami, które dostarczyły najwięcej śmiechu,
            • Próby sił na ściankach wspinaczkowych i torach przeszkód.

            Drugim przystankiem na naszej trasie było jedyne w swoim rodzaju Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy. Dla współczesnej młodzieży była to fascynująca lekcja historii polskiej i zagranicznej animacji, a dla opiekunów – powrót do czasów własnego dzieciństwa.

            Uczniowie mieli okazję stanąć oko w oko z bohaterami, na których wychowały się pokolenia. W gablotach muzeum podziwialiśmy:

            • Oryginalne lalki z planów zdjęciowych (m.in. Miś Uszatek, Colargol, Plastuś),
            • Projekty postaci, celuloidowe folie animacyjne oraz unikalne pamiątki i zabawki z dawnych lat,
            • Kultowych bohaterów płaskiej animacji, takich jak Bolek i Lolek czy Reksio.

            Młodzież z zaciekawieniem słuchała o tym, jak skomplikowany i pracochłonny był dawniej proces tworzenia jednej wieczorynki. Okazało się, że klasyczna animacja, mimo upływu lat, wciąż potrafi zachwycić swoją magią i precyzją wykonania.

            Wyjazd do Rzeszowa okazał się strzałem w dziesiątkę. Pozwolił na integrację uczniów, dał upust młodzieńczej energii i wzbogacił nas o nową wiedzę.

          • Wycieczka klasy II do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

          • 10 maja uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Dzieci zwiedzały skansen i poznawały kulturę Lasowiaków, oglądając dawne drewniane chaty, stodoły, wiatraki, kapliczki przydrożne oraz warsztaty rzemieślnicze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty „Ziarnko do ziarnka – znaczenie chleba w tradycji”, podczas których uczniowie poznali etapy powstawania chleba oraz samodzielnie przygotowywali ciasto na proziaki, które następnie degustowali.

            Na zakończenie wycieczki dzieci zakupiły pamiątki, a wspólny obiad zjadły w pizzerii.

          • Wycieczka przedszkolaków

          •  10 czerwca dzieci z przedszkola ZWP były na wycieczce w Wiosce Apollosa. Miały mnóstwo atrakcji: jeździły konno ,uczestniczyły w zajęciach z psami terapeutycznymi, podczas których dzieci nauczyły się, jak reagować, gdy zaatakuje je pies, karmienie owiec, kuz i baranów, zabawy z przedmiotami codziennego użytku, a także strzelanie z łuku.Na koniec zjadły pyszne kiełbaski z ognisk a wszystko to pod czujnym okiem naszym i wspaniałych mam. Już nie możemy doczekać sie kolejnej wycieczki

          • Pierwsze plony w naszym szkolnym ogródku

          • Nasz szkolny ogródek odwdzięcza się za troskliwą opiekę pierwszymi plonami. Uczniowie z radością obserwowali, jak z małych nasion wyrastają dorodne rośliny.  Już wkrótce świeże, pełne witamin warzywa i zioła wzbogacą kanapki przygotowywane podczas szkolnych śniadań. To wyjątkowa okazja, by przekonać się, jak smakuje zdrowa żywność wyhodowana własnymi rękami.

            Cieszymy się z pierwszych plonów i z niecierpliwością czekamy na kolejne! Zwłaszcza, że zasadziliśmy także krzewy i drzewka owocowe, które mamy nadzieję już wkrótce obdarzą nas swoimi pierwszymi owocami.

          • Piknik Szkolny - 29 maja 2026 r.

          • 29 maja 2026 r. miał miejsce piknik połączony ze Świętem Szkoły i Dniem Dziecka.

            Uroczystość ta to przede wszystkim dobra zabawa, integracja i wspólne spędzenie czasu. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, konkursów, muzyki i niespodzianek, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. A było w czym wybierać: dmuchańce duże i małe, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże, strzelanie do tarczy i tor przeszkód przygotowane przez Wojskową Straż Pożarną z Nowej Dęby, pokazy umiejętności OSP Jadachy, warsztaty sensoryczne, międzyklasowe zawody sportowe, pyszne jedzenie oraz inne atrakcje dla dużych i małych.

            Wszyscy bardzo dobrze się bawili. W dużej mierze była to zasługa sponsorów: Pani Marzena Urbaniak-Auto Partes, Państwo Karolina i Wojciech Jadach- Auto Jadach, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Jadachach, Pan Krzysztof Gil, Państwo Marzena i Bogdan Tomczyk- sklep ABC, Delikatesy Centrum Nowa Dęba. Składamy im serdeczne podziękowania.

            Pikniki szkolne służą nie tylko do zabawy z rówieśnikami, ale też do wspólnego wypoczynku z najbliższymi.

            Wszystkim dzieciom z okazji ich święta jaszcze raz życzymy spełnienia marzeń.

          • Taki miły prezent:))

          • 1 czerwca 2026 r. otrzymaliśmy pomoce edukacyjne do zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa. Serdecznie dziękujemy Zakładom Metalowym Dezamet S.A za doposażenie szkoły.

          • "Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem" - święto szkoły 2026

          • 29 maja 2026 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Szkoły. W dzień po 45. rocznicy śmierci naszego Patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, odbyła się Msza święta w parafialnym kościele o godzinie 8.00 z udziałem uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Po Mszy świętej i przemarszu ze sztandarem, pani dyrektor Katarzyna Haraf-Żmuda z przedstawicielami samorządu uczniowskiego złożyła kwiaty przy tablicy upamiętniającej naszego Patrona na terenie szkoły. Kolejnym elementem uroczystości była akademia przygotowana i wykonana przez uczennice z klas: V (Dominika Żądlo, Magdalena Lubas), VII (Lena Byczek, Anna Szpyt, Liliana Pomorska, Lena Tomczyk, Natalia Stępień) i VIII (Malwina Wypych, Patrycja Bałata, Natalia Wolan) pod opieką pani Marty Wrony. W trakcie programu słowno-muzycznego przedstawione zostały najważniejsze wydarzenia z życia Prymasa Tysiąclecia oraz zacytowane jego słowa z różnych przemówień i kazań. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny, który koordynowała pani Beata Barwińska, oraz zaprezentowana została Księga z wykonanymi przez uczniów kartami historycznymi o Patronie.

          • "Edukacja z wojskiem"

          • Edukacja z wojskiem” to wspólny projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej, w ramach, którego w poniedziałe 25 maja, żołnierze prowadzili w naszej szkole praktyczno-teoretyczne warsztaty. Celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa, kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i zachowania w sytuacjach zagrożenia. Dziękujemy 18 Brygadzie Artylerii z Nowej Dęby za przeprowadzenie pokazu oraz prezentacji.

          • Oferta wakacyjna dla dzieci

          • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie zaprasza uczniów klas I-III szkół podstawowych, zamieszkałych na terenie Gminy Nowa Dęba do udziału w bezpłatnych zajęciach zorganizowanych w ramach Projektu pn. „Wakacyjny Klub Aktywności - dziecięcą przestrzenią czasu wolnego”.

            Realizacja Projektu polegać będzie na organizacji zajęć mających na celu zapewnienie bezpiecznych form spędzania czasu wolnego  w okresie letnich wakacji  tj. od 29 czerwca do 10 lipca 2026 r. przede wszystkim uczniom, których rodzice  pracują zawodowo i nie są w stanie w tym okresie czasu  zapewnić całodziennej opieki swoim dzieciom.
            Zajęcia realizowane w ramach Projektu przewidują organizację zajęć sportowych, edukacyjnych, rekreacyjnych, kulturalnych i warsztatowych. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę, mającą doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

            CZAS I  MIEJSCE  REALIZACJI  PROJEKTU

            Klub funkcjonował będzie w okresie  od 29 czerwca do 10 lipca 2026 r. od  poniedziałku do piątku w godz. 9ºº-14ºº. w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowej Dębie, ul. Zybury 4.

            Wszelkie informację można uzyskać w siedzibie ośrodka ul. Reja 3, 39-460 Nowa Dęba, pod nr telefonu 15 846 3494 lub na stronie internetowej: https://mgopsnowadeba.pl/n,oferta-wakacyjna-dla-dzieci

            Zapisu do Klubu Aktywności można dokonać poprzez wypełnienie formularza rekrutacyjnego i złożenie go w siedzibie Ośrodka, pokój Nr 5 w dniach od 25.05.2026 r. do dnia 10 czerwca 2026 r. 

          • Wycieczka do Krakowa

          • 15 mają klasa pierwsza była na wycieczce w Krakowie. Dzieci zwiedziły krakowskie ZOO. Miały okazję na żywo zobaczyć różne zwierzęta. Najbardziej jednak spodobały się im pingwiny oraz król zwierząt lew, którego donośny ryk było słychać na całe ZOO. Następnie odwiedziły smoka wawelskiego, Sukiennice, kościół Mariacki, Rynek Główny. Spacerowały krakowskimi  uliczkami. Wróciły do szkoły zmęczone, ale pełne wrażeń.

          • Wspaniała wycieczka do "Madejówki"

          • W piątek 15 maja uczniowie klas II–V wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Madejówka” w Obojnej, gdzie spędzili dzień pełen radości,  zabawy i kontaktu z naturą. Już od samego rana dzieci beztrosko spędzały czas na świeżym powietrzu, korzystając z licznych atrakcji przygotowanych przez gospodarzy.

            Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty robienia masła. Uczniowie mogli samodzielnie przygotować masło, a następnie skosztować świeżego chleba z własnoręcznie wykonanym przysmakiem. Dzieci z ciekawością słuchały opowieści o dawnym życiu na wsi oraz oglądały stare sprzęty rolnicze znajdujące się w gospodarstwie.

            Największe emocje wzbudziły jednak zwierzęta. Piękne i inteligentne konie same podchodziły po marchewki, sympatyczne kózki odpowiadały dzieciom głośnym beczeniem, tworząc zabawny „koncert na dwa głosy”. Zachwyt budziły również pawie dumnie prezentujące swoje kolorowe ogony, strusie, sympatyczne osiołki i wesołe króliki, które chętnie podbiegały po zerwane przez dzieci mlecze.

            Uczniowie wzięli także udział w warsztatach plastycznych, podczas których malowali logo gospodarstwa, a wykonane prace mogli zabrać ze sobą na pamiątkę.

            Pomiędzy atrakcjami czekał na wszystkich smaczny, domowy posiłek – rosół, ciasto oraz kiełbaski. Dzieci częstowały się również owocami i kefirem, a na zakończenie uczestniczyły we wspólnych zabawach integracyjnych.

            Cały dzień upłynął w bajkowej scenerii łąk, stawów, pól i lasów. Było zdrowo, aktywnie, ciekawie
            i bardzo wesoło. Z pewnością ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

            Wyjazd został zorganizowany w ramach „Programu dla szkół " – projektu promującego zdrowe odżywianie i aktywny styl życia. 

            E. Głaz